Top Fond Slovakia 2016: Fondy VÚB AM s dvomi oceneniami

Dňa 1. marca 2017, pri príležitosti výročnej tlačovej konferencie Slovenskej asociácie správcovských spoločností (SASS) sa konalo vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie ocenenia Top Fond Slovakia 2016. Ocenenia správcovským spoločnostiam odovzdali vydavateľstvo MAFRA a SASS, ktorí sú zároveň jeho organizátori a vyhlasovatelia.

V rámci vyhlasovania výsledkov sa oceňujú fondy podľa objemu predaja a podľa výkonnosti a zároveň aj rizika v jednotlivých kategóriách tried aktív fondov. Z pomedzi konkurencie naša spoločnosť zaznamenala úspech a získali sme ocenenie v dvoch kategóriách. VÚB AM Active Bond fund ako fond z najlepším výnosom a rizikom v kategórii eurové a dlhopisové fondy a VÚB AM Flexibilné Konzervatívne fond za predaj v kategórii zmiešané a štruktúrované fondy.

„Top Fond Slovakia je najuznávanejšia súťaž v našom sektore. Sme preto veľmi radi, že naše fondy sa umiestnili na výborných pozíciách. Za úspešný predaj Flexibilného Konzervatívneho fondu vďačíme individuálnemu nasadeniu a profesionalite každého predajcu retailovej obchodnej siete VÚB banky. K úspechu fondu Active Bond fund v kategórii Fond s najlepším pomerom výkonnosti a rizika nám napomohla kontinuálna spolupráca s našou materskou spoločnosťou Eurizon Capital SA. Táto spolupráca, ktorá prináša našim klientom inovatívne riešenia v oblasti správy podielových fondov a kontroly rizika. “ hovorí Marian Matušovič, Výkonný riaditeľ VÚB Asset Management.

Ocenené fondy:

VUB AM Active Bond fund
Fond s najlepším výnosom a rizikom v kategórii eurové dlhopisové fondy

VUB AM Flexibilný Konzervatívny fond
Najpredávanejší podielový fond v kategórii zmiešané a štruktúrované fondy